CZ PL
0800 777 111
Objednejte na bezplatnej linke
Bezplatná linka

Odstraňovanie prachu

Odstraňovanie prachu

Čističky Ionic-CARE nachádzajú svoje uplatnenie pri odstraňovaní všadeprítomného prachu v každej domácnosti, kancelárii či vo verejných priestoroch. Vďaka ionizácii je vzduch svieži a príjemný, vysoká účinnosť čistenia potom zabezpečí zdravý vzduch, nízku úroveň domáceho prachu a spadu baktérií a plesní.

Častice domáceho prachu sa vytvárajú predovšetkým ľudskou činnosťou, prítomnosťou zvierat a na ich vzniku sa výrazne podieľajú aj domáce roztoče, ktoré sa vyskytujú na všetkých povrchoch aj vo vzduchu. Nimi vylučované enzýmy a produkty metabolizmu sa stávajú súčasťou domáceho prachu a môžu u ľudí vyvolať alergickú reakciu. Prachovým roztočom sa darí predovšetkým vo vláknach postelí, nábytku a kobercov.

Prachové častice zvyšujú celkovú chorobnosť aj úmrtnosť, najmä majú vplyv na ochorenia srdca a ciev, znižujú pľúcne funkcie pri spirometrickom vyšetrení u detí aj dospelých, zvyšujú spotrebu liekov na rozšírenie priedušiek pri dýchacích ťažkostiach u astmatikov a skracujú dĺžku života. Nepriaznivo pôsobia tiež tým, že sa usadzujú na koži, slizniciach a vo spojivkovom vaku a môžu mať dráždivý účinok vedúci k zápalom kože, slizníc a spojiviek. Prachové častice tej najmenšej veľkosti na seba navyše viažu látky, z ktorých niektoré majú karcinogénne účinky – napríklad polyaromatické uhľovodíky.

Používaním čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6 dochádza k odstraňovaniu prachu a prachových mikročastíc vo vnútornom prostredí s vysokou účinnosťou. Tá bola potvrdená expertízou Štátneho zdravotného ústavu v Prahe, ktorá potvrdzuje účinnosť čistenia 96 %, čo plne spĺňa požiadavky na udržiavanie bezprašného prostredia v domácnosti či kancelárii.