CZ PL
0800 777 111
Objednejte na bezplatnej linke
Bezplatná linka

Zlepšovanie dýchania

Zlepšovanie dýchania

Dýchanie ovplyvňujú všetky mikročastice, ktoré vzduch okolo nás obsahuje. Aj tie menej diskutované môžu mať na naše zdravie významný vplyv. Čističky vzduchu, ionizátory a zvlhčovače vzduchu dokážu účinne ovplyvniť napríklad množstvo zdraviu prospešných záporných iónov a vzdušnú vlhkosť.

Vďaka vyššej koncentrácii záporných iónov je vzduch svieži, dýchateľnejší, ľahší a objektívne čistejší – výrazne tak zlepšuje dýchanie. Kladné ióny majú účinok práve opačný.

Kladné ióny majú účinok práve opačný. Dýchanie vyššej koncentrácie záporných iónov zlepšuje priechodnosť vzduchu v pľúcach a stimuláciou pohybu riasiniek vnútorného povrchu pľúc posilňuje samočistiacu schopnosť pľúc.

Pri koncentrácii pod 100 iónov v cm3 sa pohyb riasiniek zastavuje! Pritom podľa meraní je ich koncentrácia v mestských bytoch a kanceláriách nižšia ako 50 iónov v cm3. Preto sú už interiéry v mestách často vybavované ionizátormi vzduchu či modernými mobilnými klimatizačnými jednotkami s funkciou ionizácie, osviežovania a čistenia vzduchu, vďaka ktorým je možné vo vnútornom prostredí dosiahnuť hladinu záporných iónov porovnateľnú s prostredím v prírode (na horách, pri mori, vodopáde) alebo v umelo vytvorených prostrediach pre terapeutické liečebné procesy (soľné jaskyne).