Čistička vzduchu Ionic‑CARE Triton X6

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Produkt roku 2023

Najpredávanejšia čistička

99 % spokojných zákazníkov

Nulové náklady na filtre

Najúspornejšia čistička

Čistička vzduchu s ionizátorom

96 % účinnosť pri zachytávaní nečistôt

Absolútne bezhlučný chod

Neobmedzená životnosť filtra

od 147 € s DPH
Vybrať variant

Vyberte si svoju čističku vzduchu

Darček pre vás po zadaní kódu

Čistička, ktorá získala najviac ocenení v ČR

7x Produkt roku na Slovensku
4x Czech Superbrands
2x Diamanty českého biznisu
1x Najdôveryhodnejšia značka

AAA Platinum Excellence 2024
Czech Superbrands 2024
Czech Superbrands 2024
Produkt roku 2023
Heureka Produkt roku 2023
Nejdůvěryhodnější značka 2023
Najdôveryhodnejšia značka 2023 v ČR
Heureka Produkt roku 2022
Razitko-Testuj-To-Modrá-otestováno
Testuj.to odporúča
Diamanty českého biznisu
AAA Platinum Excellence 2023
Czech Superbrands 2023
Hodnotenie zákazníkov Mapy.cz
Czech Superbrands 2022
Heureka produkt roku 2021
Czech Superbrands 2021
Heureka produkt roku 2020
Heureka produkt roku 2019
Diamanty českého byznysu 2018
Heureka produkt roku 2018
Heureka produkt roku 2017
Heureka produkt roku 2016
Heureka produkt roku 2015

Bez drahých filtrov a bez starostí

Čistička vzduchu Ionic-CARE vám neurobí vietor v peňaženke, iba príjemný vánok ionizovaného vzduchu v domácnosti. Filter je umývateľný. Používa sa stále dokola a nie je potrebné dokupovať žiadny iný.

Nulové náklady na filtre

Všetky škodliviny sa v čističke pevne zachytia na elektrostatickom filtri. Spoľahlivo zachytí prach, peľové alergény, baktérie a vírusy, spory plesní, výpary z bežne používanej kozmetiky a čistiacich prípravkov, cigaretový dym aj škodliviny z vykurovania a priemyslu, ktoré sa do domácnosti dostanú otvoreným oknom. Špinavý filter stačí jednoducho utrieť vlhkou handričkou.


Absolútne tichý chod

Hlučnosť je dôležitá pri všetkých spotrebičoch. Pri čističkách vzduchu, ktoré pracujú celý deň aj noc, ide o zásadný parameter. Čistička vzduchu Ionic-CARE je tichá aj pri maximálnom výkone, a to vďaka unikátnej technológii elektrónového vetra.

Minimálna spotreba elektrickej energie

Čističky Ionic-CARE patria medzi energeticky úsporné spotrebiče. Ich spotreba je maximálne 8 W. Ich celodenné a nepretržité používanie nijako nezaťaží rodinný rozpočet.

Parametre a výkon

Prístroj má 3 úrovne nastavenia chodu podľa veľkosti miestnosti, kde sa používa.
Pri veľkosti miestností v m2 sa počíta so štandardnou výškou stropu 2,5 metra.

Plný výkon Plný výkon
Plný výkon

51-75 m2

Stredný výkon Stredný výkon
Stredný výkon

21-50 m2

Nízky výkon Nízky výkon
Nízky výkon

15-20 m2

Napájanie
220 – 240V 50Hz
Príkon
max. 8 W (0,035 - cca 0,07 €/den)
Hlučnosť
8 - 12 dB
Protiprašná účinnosť
96 %
Rozmery
70 x 25 x 21 cm (v x š x h)
Hmotnosť prístroja
3,25 kg
Ionizácia vo vzdialenosti 50 cm
4,2 . 105/cm3
Ionizácia vo vzdialenosti 250 cm
2,7 . 102/cm3

Prečo je dôležité čistiť vzduch?

Pretože dýchať čerstvý vzduch znamená dlhšie a zdravšie žiť.
Trendom modernej doby je zdravý životný štýl. Ten okrem kvalitnej stravy a pohybových aktivít zahŕňa aj dobrý vzduch v našich domovoch. Pravidelným používaním čističky vzduchu Ionic-CARE sa staráte o zdravie a zlepšujete prostredie domova.

Lepšie sa dýcha

Kvalitu vdychovaného vzduchu ovplyvňujú všetky mikročastice, ktoré prostredie okolo nás obsahuje. Aj tie menej diskutované môžu mať významný vplyv na naše zdravie. Pre lepšie dýchanie je najdôležitejšie odstrániť z interiéru škodlivé častice (prach, peľ, výkaly roztočov a pod.). Na to slúži najmä účinná čistička vzduchu. Tá zachytí nečistoty na svojom filtri.

Prečítajte si viac.

Odstránia sa alergény

Ionic-CARE pomáha proti alergiám a astme hneď dvojakým spôsobom. Predovšetkým pôsobí ako veľmi účinný, bezhlučný a pritom nenákladný čistič vzduchu. Poletujúce alergény (peľ, prach, mikročastice, výkaly roztočov, plesne a cigaretový dym) zachytáva s účinnosťou až 96 % na elektrostatický filter.

Prečítajte si viac.

Zničia sa vírusy a baktérie

Najľahšie preukázateľné dôkazy účinkov záporných iónov sú ich letálne (usmrcujúce) alebo aspoň retardačné (spomaľujúce) účinky na baktérie a vírusy, čo sa často využíva pri sterilizácii zdravotníckych zariadení, operačných sál a popáleninových pracovísk.

Prečítajte si viac.

Zlikviduje sa cigaretový dym

Pretože cigaretový dym, ďalšie chemické látky a aerosóly sú vlastne zhlukom aromatických molekúl a mikročastíc s kladným nábojom na povrchu, elektrostatický filter, ktorý je súčasťou čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6, dym priťahuje a pevne naviaže na prachový kolektor. Likvidácia cigaretového dymu tak prebieha veľmi rýchlo a s účinnosťou až 96 %.

Prečítajte si viac.

Odstráni sa prach

Používaním čističky vzduchu Ionic-CARE dochádza v interiéri k odstraňovaniu prachu a prachových mikročastíc s vysokou účinnosťou. To potvrdila expertíza Štátneho zdravotného ústavu v Prahe, ktorá udáva účinnosť čistenia 96 %, čo spĺňa požiadavky bezprašného prostredia v domácnosti aj v kancelárii.

Prečítajte si viac.

Podporí sa rast rastlín

Na rast rastlín má výrazný vplyv vlhkosť vzduchu. Tá by sa vo vnútornom prostredí mala pohybovať medzi 40 až 60 %. Podobne ako ľudia aj väčšina rastlín znáša nízku vzdušnú vlhkosť veľmi zle a ak ich v takomto prostredí často nerosíme, chradnú a vädnú.

Prečítajte si viac.

Zlepší sa koncentrácia a pamäť

Čistička vzduchu Ionic-CARE je kombinovaná s tzv. ionizátorom. Táto doplnková funkcia čističky má za úlohu produkovať vzdušné anióny (záporné ióny), nazývané aj vzdušné vitamíny. Tieto vzdušné ióny inhaláciou prechádzajú do krvi, pôsobia na „vzrušivosť“ nervových zakončení, čím priamo a rýchlo (rádovo v hodinách) priaznivo ovplyvňujú pamäť.

Prečítajte si viac.

Zníži sa pôsobenie radónu

Karcinogénne riziko pri pobyte v oblasti s vyšším výskytom rádioaktívneho plynu radónu nie je spôsobené samotným radónom, ale vdychovaním mikroskopických častíc vzniknutých rozpadom radónu (napr. rádioaktívnych izotopov olova). Preto sa v takýchto oblastiach odporúča často vetrať a utierať prach.

Prečítajte si viac.

Proč je důležité čistit vzduch

Čo Ionic-CARE odstraňuje?

Peľ
Pyly
Prach
Prach
Baktérie a vírusy
Bakterie a viry
Pachy a splodiny
Pachy a zplodiny
Plesne
Plíseň

Jednoduché ovládanie jedným tlačidlom

Čistička Ionic-CARE má veľmi jednoduché ovládanie jedným tlačidlom. Týmto tlačidlom sa čistička zapína, prepína sa medzi stupňami výkonu (podľa veľkosti interiéru) a tým istým tlačidlom sa čistička aj vypína. Je to hračka.

Najtichšia čistička vzduchu na svete

Žiadny ventilátor

Bezhlučný chod

Možno umiestniť v spálni

Vďaka technológii iónového vetra a inovatívnemu dizajnu je čistička vzduchu Ionic-CARE neuveriteľne tichá. S úrovňou hluku maximálne 12 dB ju takmer nepočuť, kým konkurenčné modely dosahujú hlasitosť 45 – 69 dB. Užívajte si doma čistý vzduch bez rušivého hluku.

Ionic
Čistička
Čistička
Čistička
Čistička
0
db
12
db
20
db
30
db
40
db
50
db
60
db
70
db

Kde ste nás mohli vidieť

O čističkách Ionic-CARE sa dočítate v rôznych časopisoch. Môžete ich vidieť aj v televíznych programoch prinášajúcich užitočné informácie o čistom a zdravom prostredí v domácnosti. Tu je výber tých najaktuálnejších reportáží.

Proč je prospěšné ionizovat vzduch

Prečo je ionizácia vzduchu prospešná?

Záporne nabité ľahké vzdušné ióny (používa sa aj označenie vzdušné vitamíny) sú prirodzenou zložkou čistého a zdravého vzduchu v prírode, ich najvyššia koncentrácia je na horách, pri mori a v lese. Všade tam sa nám lepšie dýcha, vzduch je svieži a má priaznivý vplyv na našu psychickú pohodu.

Pôsobí pozitívne na ľudské zdravie
Vzduch „vonia“ ako po daždi
Pomáha likvidovať vírusy a baktérie

Záporné verzus kladné ióny

Záporne nabité ľahké vzdušné ióny (O-ióny) nie sú ničím novým ani umelým. Naopak, každý z nás sa s nimi stretáva od prvého nadýchnutia. Pretože sú obsiahnuté vo vzduchu, ktorého denne „skonzumujeme“ cca 15 kg, možno povedať, že žiadneho iného lieku, potravín ani tekutín nespotrebujeme za celý život toľko ako práve záporných iónov. Bohužiaľ, pre znečistený vzduch a ďalšie vplyvy je ich v interiéroch čoraz menej a väčšina populácie dýcha vzduch, ktorý je veľmi vzdialený aspoň minimálne odporúčanej úrovni záporných iónov. Následky tejto trvalej nerovnováhy na zdravie sú pritom nemalé.

Prečítať viac

Iónová nerovnováha

Ionizácia je prirodzenou súčasťou vzduchu. Obklopuje nás všade bez toho, aby sme to vnímali. Len sa líši miera ionizácie v rôznych typoch prostredia. Pre človeka je zásadný pomer kladných a záporných iónov.
Molekuly vzduchu môžu byť kladné (katióny), alebo záporné (anióny). Ich pomer sa vplyvom kvality ovzdušia a pôsobením elektrických výbojov mení.

Prečítať viac

Záporné ióny a ich účinky na človeka

  • pôsobia priaznivo na dýchacie ústrojenstvo a urýchľujú samočistenie pľúc
  • podporujú tvorbu enzýmov ovplyvňujúcich pružnosť dýchacích ciest (znižujú riziko astmatických záchvatov),
  • stimulujú funkciu žliaz s vnútornou sekréciou, zlepšujú funkciu štítnej žľazy, stimulujú nadobličky k tvorbe glukokortikoidov a minerálnych kortikoidov (hormóny kôry nadobličiek), ktoré nám pomáhajú zvládať záťaž a stres
  • priaznivo pôsobia na ľudí trpiacich neurózami, poruchami spánku a rôznymi bolesťami bez organických zmien
  • urýchľujú hojenie rán a popálenín
  • zlepšujú celkovú duševnú a fyzickú pohodu
  • odďaľujú proces starnutia buniek a pomáhajú rýchlejšej rekonvalescencii

Recenze

Overené recenzie získavame z dotazníkov spokojnosti medzi používateľmi čističiek vzduchu Ionic-CARE a prostredníctvom služby Overené zákazníkmi

Heureka.cz

Výborne sa dýcha, náš syn ju má už mnoho rokov a stále skvele funguje, kúpili sme na jeho radu a aj my sme spokojní. Je nehlučná. Spokojnosť. Môžeme vrele odporučiť. (ID: 20230401)

Overený zákazník
100%

Zákaznícka anketa

Tento prístroj som kúpil manželke, pretože celý život trpí alergiou na peľ a následné problémy s dýchaním, ktoré sa prejavujú najmä v jarných mesiacoch každý rok. Bez nadsádzky možno povedať, že odkedy má manželka tento prístroj, veľmi sa jej uľavilo a jej problémy s alergiou sú významne potlačené. Manželka je preto s prístrojom veľmi spokojná. Údržba a ovládanie tejto čističky vzduchu je veľmi jednoduché. Preto odporúčam všetkým alergikom. (ID: 2744E812)

Overený zákazník
100%

Heureka.cz

Týchto čističiek máme vo firme, ale aj doma viac, už niekoľko rokov kupujem nielen tieto, ale zatiaľ sú lepšie ako tie, ktoré sú o niekoľko tisíc drahšie. Fungujú na základe statickej energie, takže obrovská výhoda, že sa nekupujú žiadne filtre, ale vždy sa stroj len vyčistí a ide sa ďalej. Určite odporúčam. (ID:20220908)

Overený zákazník
100%

Zákaznícka anketa

O kúpe čističky rozhodlo jednoduché čistenie, ovládanie a tiež nehlučný chod. Vo vzduchu je kopa prachu a baktérií. Myslím si, že čistička mi pomáha dýchať čistý vzduch. Aspoň podľa toho, čo vidím, keď ju raz za mesiac čistím. Je to sila. (ID: 3101353C)

Overený zákazník
100%

Zákaznícka anketa

Veľmi oceňujem technológiu čističky – netreba meniť filter, používateľsky prívetivá obsluha = jednoduché čistenie. K tomu absolútne bezhlučný chod. A čo je najdôležitejšie – naozaj funguje. Ďakujem (ID: 0E3614E1)

Overený zákazník
100%

Zákaznícka anketa

Je to výborný a spoľahlivý pomocník v domácnosti. Čo tento prístroj nazbiera za nečistoty, by som v živote handrou nezotrela a ani nevidela. Veľmi jednoducho sa čistí, a to si cením. Vďaka za tento vynález. (ID: 25D5CCBD)

Overený zákazník
100%

Zákaznícka anketa

Veľmi oceňujem, že čokoľvek sa s čističkou stane, môžem sa na vás obrátiť a vy opravíte alebo dodáte potrebnú „vec“. Super, že nemusím premýšľať, kde to po uplynutí záruky príp. nechať opraviť. (ID: 1B0436E7)

Overený zákazník
100%

Heureka.cz

K čističce vzduchu jsem měl několik odborných dotazů, které mi byly velmi rychle a do nejmenších podrobností zodpovězeny. Neuvěřitelně rychlé dodání po provedené objednávce. Velmi přehledné a uživatelsky přívětivé webové stránky. Velmi kvalitně zabalený produkt - bezpečné doručení. Má spokojenost s obchodem je naprosto maximální. (ID: 719851099)

Overený zákazník
100%

Zákaznícka anketa

Pracujem v MŠ, máme päť čističiek, denne ich používame. Som s nimi moc spokojná, preto som ju kúpila ako darček pre svoju dcéru, ktorá ju vo svojej domácnosti aj intenzívne používa. (ID: 2B4B4306)

Overený zákazník
100%

Zákaznícka anketa

O čističke som začala uvažovať po opakovaných chorobách horných dýchacích ciest môjho syna a môžem povedať, že odkedy ju používame, syn nebol chorý, nemá nádchu, nebudí sa v noci zahlienený. Ja ako alergik trpím na jar dýchacími problémami. Je koniec mája a problémy zatiaľ nemám. Teraz máme bábätko a v porovnaní so spaním staršieho syna malý spí oveľa dlhšie (samozrejme je to individuálne, ale určitý vplyv čističky tomu prisudzujem). Čistička je absolútne tichá, používame 24/7. (ID: 24DF38FB)

Overený zákazník
100%

Zákaznícka anketa

Príkladná komunikácia, rýchlosť dodania. Skvele zabalený výrobok, skvelý český návod s možnosťou videa na nete. (ID: 2D3B6944)

Overený zákazník
100%

Zákaznícka anketa

Som maximálne spokojný človek, čistička vzduchu predstihla moje očakávania, zlepšil sa mi spánok a lepšie sa mi dýcha. Odporučil som ju svojmu okoliu, ktoré si ju takisto vychvaľuje, ďakujem. (ID:282C57FA)

Overený zákazník
100%

Jednoduchá možnosť opravy

Dbáme na kvalitu použitých súčiastok a snažíme sa docieliť čo najdlhšiu životnosť prístrojov. Ak sa napriek tomu niečo pokazí, je vám k dispozícii naše servisné oddelenie, ktoré vybavuje záručné aj pozáručné opravy. Dlhodobá opraviteľnosť čističiek vzduchu Ionic-CARE je pre nás samozrejmosťou.

Vysoká kvalita a dlhá životnosť

Dlhodobá opraviteľnosť čističiek vzduchu Ionic-CARE je pre nás samozrejmosťou už od začiatku. V roku 2007 sme na trh uviedli prvý model čističky vzduchu Ionic-CARE. A aj dnes, po mnohých rokoch výroby, keď aktuálne zákazníkom ponúkame už štvrtý modelový rad čističiek Ionic-CARE, stále dokážeme opraviť pôvodné prístroje . Dbáme na kvalitu použitých súčiastok a snažíme sa docieliť čo najdlhšiu životnosť prístrojov. Ak sa napriek tomu niečo pokazí, je vám k dispozícii naše servisné oddelenie, ktoré vybavuje záručné aj pozáručné opravy.

Ako prebieha servis

Oprave prístroja vždy predchádza bezplatná diagnostika poruchy a v prípade pozáručného servisu aj konzultácia ceny servisu so zákazníkom. V rámci opravy sa vždy vykoná elektro revízia, vyčistenie vnútorných častí a testovanie. Na vymenené súčiastky poskytujeme záruku v trvaní 24 mesiacov. Prístroj na opravu treba dopraviť na adresu servisu: HÖGNER s.r.o., Veverkova 1343/1, 500 02 Hradec Králové.

Opravitelnost

Nejčastější dotazy

Kde je možné kúpiť alebo objednať produkty Ionic-CARE?

Produkty Ionic-CARE je možné zakúpiť vyplnením objednávacieho formulára, kde sú k dispozícii aj aktuálne ceny a informácie o momentálnej dostupnosti tovaru.

Tovar je možné objednať aj prostredníctvom bezplatnej telefónnej linky 0800 777 111. Hovory vybavujú vyškolení operátori externej firmy Teleperformance CZ, a.s. (https://www.teleperformance.com/en-us/locations/czech-republic-site/czech-republic/).
Spoločnosť je certifikovaná podľa normy ISO 9001:2000. Privítame Vaše ohlasy a námety na činnosť tejto externej firmy.

Nákup tovaru na splátky bohužiaľ neumožňujeme.

Pokiaľ pri objednaní čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6 uvediete v objednávacom formulári do príslušnej kolónky kód 9F, získate automaticky k objednávke zadarmo darček/darčeky uvedené v objednávkovom formulári.

Ako vykonávať pravidelnú údržbu čističiek vzduchu?

Pravidelná údržba čističiek vzduchu sa skladá z dvoch činností, ktoré treba pravidelne opakovať. Prvá z nich je čistenie elektrostatického filtra, ktoré sa vykonáva raz za 4 – 7 dní (podľa potreby). Filter je možné utrieť suchou handričkou aj umyť vodou s tekutým umývacím prostriedkom, podľa množstva znečistenia. Ďalej je potrebné čistiť ionizačné drôtiky (v rovnakom intervale ako čistenie filtra). Na tento účel slúži výsuvné tiahlo na boku prístroja.

Nánosy z cigaretového dymu (decht) a splodín výfukových plynov vytvárajú na filtri lepivý poťah, ktorý sa najlepšie odstráni osprchovaním a odmastením saponátom (napr. jarovou vodou). Nepoužívajte hubky s hrubým povrchom, ani prípravky s abrazívami, aby nedošlo k poškriabaniu lešteného povrchu filtra.

Po umytí je nutné nechať filter min. 8 hodín uschnúť vo zvislej polohe. Ak by sa do prístroja dostala voda, mohol by sa nenávratne poškodiť.

Počas používania prístroja sa môžu nečistoty usadiť aj na vonkajšom povrchu čističky, najmä na zadných aj predných rebrových otvoroch. Na ich odstránenie použite priložený štetec alebo vlhkú handričku. Než začnete s čistením, uistite sa, že je prístroj odpojený od elektrickej siete. Čistenie vonkajších povrchov vykonávajte podľa potreby.

Ako mám postupovať, keď sa prístroj pokazil?

Prístroj na opravu je nutné dopraviť osobne či poštou na adresu:

HÖGNER s.r.o., Veverkova 1343, 500 02 Hradec Králové.

Pre hladký priebeh a vybavenie záručného aj pozáručného servisu v čo najkratšom termíne je veľmi dôležité v zásielke s poškodeným tovarom uviesť telefónny kontakt, prípadne e-mailovú adresu. Priložte formulár z nasledujúceho odkazu (Formulár – reklamácia porucha pri prevzatíFormulár – reklamácia porucha v záručnej lehote) alebo sprievodný list. V prípade reklamácie v záručnej dobe je dôležité dodať s prístrojom aj kúpny doklad. Reklamácie sú vybavované do 30tich dní odo dňa prijatia a odosielané späť s písomným vyjadrením. Pozáručný servis je vykonaný po odsúhlasení ceny, ktorú oznámi technik telefonicky alebo e-mailom po kontrole prístroja.

Ak bude klient s tovarom nespokojný, vrátite mu peniaze?

V súlade s § 1829 ods. 1 v spojení s § 1818 zákona č. 89/2012 Zb., máte ako zákazník právo odstúpiť od zmluvy do 14-tich dní od prevzatia tovaru, a to aj bez udania dôvodu. My sme pre svojich zákazníkov túto lehotu predĺžili na 30 dní. Táto lehota sa nevzťahuje na osobné prevzatie tovaru v mieste predávajúceho bez predchádzajúcej objednávky.

V prípade, že sa rozhodnete pre vrátenie tovaru, zašlite ho späť na našu adresu spolu s kópiou daňového dokladu a formulárom na odstúpenie od kúpnej zmluvy, prípadne sprievodným listom so žiadosťou o odstúpenie od kúpnej zmluvy.

Vrátený tovar musí byť nepoškodený, bez známok väčšieho opotrebovania a zaslaný vrátane darčekov, ktoré boli súčasťou zásielky. Zásielky zaslané na dobierku nebudú prevzaté, pretože je pred vrátením finančnej čiastky nutné vykonať kontrolu prijatého tovaru.

Do košíka